W jednym z bułgarskich miast okoliczna ludność zaatakowała meczet.

W mieście Karlovo pod meczetem zebrał się tłum. Najprawdopodobniej byli to sami przeciwnicy społeczności muzułmańskiej. Grupa kilkudziesięciu osób próbowała wedrzeć się do meczetu, jednak powstrzymała ich policja i, prawdopodobnie, sami muzułmanie, którzy bronili się wszystkim, co mieli pod ręką, między innymi deskami.

Na nagraniu z tego wydarzenia widać, że jeden z napastników odniósł poważne obrażenia. Tłum bułgarskich narodowców skandował: „Tu jest Bułgaria!”, co zapewne było wyrażeniem dezaprobaty dla mniejszości muzułmańskiej w ich kraju. Nie ma się co dziwić, obecnie w Bułgarii stanowią oni 13% populacji.

Coraz więcej osób uważa, że rozszerzanie się wpływów radykalnego islamu w Europie jest bardzo widoczne. Za przykład może tu posłużyć niedawny atak terrorystyczny w Nicei, po którym władze Francji zostały wygwizdane przez niezadowolonych obywateli. Nie da się ukryć, że kolejne fale nielegalnych imigrantów nadciągają do Starego Kontynentu. Już teraz odnotowuje się znaczny wzrost przestępczości do której dopuszczają się muzułmanie. Przerażać może wizja przystąpienia Turcji do Unii Europejskiej – ludność pochodzenia muzułmańskiego będzie mogła wtedy swobodnie poruszać się wraz ze swoją kulturą islamską po Europie. Optymistycznie nie nastraja też niestabilna sytuacja w tym kraju, nie tak dawno helikoptery ostrzeliwały tam cywili.

źródło: YouTube, bnews.com, Kamil Całek

Share This