Ranking wyjazdowy

Zobacz także: zasady rankingu wyjazdowego.

Miejsce Grupa wyjazdowa Wyjazdów Łącznie km Średnia liczba kibiców Punkty
1. Ruch Chorzów 1 1 1 1
2. Legia Warszawa 1 1 1 1
3. Lech Poznań 1 1 1 1
4. Górnik Zabrze 1 1 1 1
5. Pogoń Szczecin 1 1 1 1
6. Lechia Gdańsk 1 1 1 1
7. Zagłębie Lubin 1 1 1 1
8. Jagiellonia Białystok 1 1 1 1
9. Cracovia Kraków 1 1 1 1
10. Wisła Kraków 1 1 1 1
11. Piast Gliwice 1 1 1 1
12. Śląsk Wrocław 1 1 1 1
13. Korona Kielce 1 1 1 1
14. Górnik Łęczna 1 1 1 1
15. KS Nieciecza 1 1 1 1
16. Podbeskidzie Bielsko-Biała 1 1 1 1

Zasady Rankingu Wyjazdowego

1. Punktacja za wyjazd

Punktacja jest naliczana w sposób tradycyjny. Liczbę kibiców na wyjeździe mnoży się razy ilość kilometrów, a wynik dzielony jest przez 1000.

2. Mierzenie odległości

Odległość mierzona jest przez Google Maps. Za jego pomocą wyznacza się przestrzeń pomiędzy stadionami dwóch drużyn w linii prostej. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania unikamy niepotrzebnych sporów dotyczących różnych tras przejazdu oraz tego, jak je obliczyć jeśli ekipa jechała pociągiem albo samochodem.

3. Zera wyjazdowe

Nie są liczone. Punktowane są mecze, na które ekipa się wybrała. Jakiekolwiek kary za zero wyjazdowe są bezzasadne, ponieważ niekiedy do wyjazdu nie może dojść przez zakazy i remonty sektora.

4. Ranking

Ranking jest próbą zmierzenia jak dużego wsparcia swoim drużynom udzielili przyjezdni kibice w danym sezonie. Oczywiście jest to wartość, której nie da się zmierzyć w 100% dokładnie. Ranking jest tworzony głównie po to, aby zmobilizować wszystkich kibiców do aktywnego udziału w wyjazdach.

5. Zaliczony wyjazd

Wyjazd zostaje zaliczony wtedy, gdy kibice pojawią się na stadionie w zorganizowanej grupie i aktywnie dopingują swoją drużynę. Muszą być widoczni! Spóźnienie się lub opuszczenie sektora przed końcem meczu nie jest mile widziane i takie sytuacje są rozpatrywane indywidualnie. Wyjazdy nieoficjalne nie są kwalifikowane do zaliczonych wyjazdów.

6. Zgody

Zaliczane są do swoich. Gwarantują punkty ekipie, która ma właśnie mecz wyjazdowy.

7. Mecze liczone do rankingu

Nie wszystkie mecze liczone są do rankingu. Póki co zaliczane są jedynie te ligowe, Puchar Polski znajduje się jeszcze w kwestiach spornych.

8. Wyjazdy, na które nie dotarli kibice nie z własnej winy

Niestety, takie mecze nie są liczone do rankingu, ponieważ wina nigdy nie będzie leżała po stronie kibiców. A co z tego, że ekipa dotarła do miasta, skoro cały mecz przesiedziała na ławce w parku? Dlatego zaliczane są jedynie te mecze, na których kibice pojawiają się na stadionie. Nawet jeśli ekipa pojedzie na zakazie i wejdzie na stadion. Gdyby żadne kryterium nie zostało wprowadzone to ranking nie miałby najmniejszego znaczenia. Poza tym tworzony jest on czysto informacyjnie, a wygrywają tylko ci, którzy jeżdżą na wyjazdy.
Share This