Relacja Kibiców Legii:
” 2 lipca na stadionie GKP Targówek odbył się turniej kibicowski PDW, z którego zysk został przeznaczony na pomoc chłopakom, którzy zostali na dłużej w Neapolu. W turnieju wzięły udział 23 ekipy: Legijny Targówek, Legijne Ząbki, FanaticoSS, Młoda Legia, Krewcy Legioniści, Żoliborska Legia, Zachodnia Koalicja, Nadarzyn, Sekcyjni Fanatycy, Prażanie, Wołomin, Hutnik, Grochów Fanatyczny, Bielany, Legijny Gocław, Biała Podlaska, Legijne Przedmieścia, Mokotów, Targówek OldBoys, Wilanów&Konstancin, Legijny Pułtusk, Legijne Bródno.

Już przed 9 na ul. Kołowej zaczęło robić się tłoczno, a nadciągającym z każdej strony ekipom towarzyszyły wesołe śpiewy.

Turniej rozpoczęliśmy punktualnie o 9, mecze przebiegały bardzo sprawnie choć w przypadku meczów FanaticoSS problem sprawiały znikające bramki 😉 Ci, którym nie wystarczyły zmagania boiskowe, chętnie urządzili sobie dogrywkę bez piłki (pozdro Biała Podlaska! ;)). Nie ma się co oszukiwać, tego dnia najtrudniejszym przeciwnikiem nie byli rywale na boisku ale palące słońce, które wzmacniało moc przyjmowanych płynów. Ciężko znosili go zarówno grający jak i sędziowie. Na pewno poprawiło to jakość dryblingów, ale nie celność uderzeń na bramkę 🙂

W wielkim finale zasłużenie znalazł się Hutnik, który musiał uznać wyższość Białej Podlaskiej. Honor organizatorów uratowali OldBoysi z Targówka, zajmując najniższy stopień podium po wygranym zaciętym meczu z Wołominem. Brawo! Młodzi brać przykład! Pierwsze 3 drużyny otrzymały puchary, butelkę „Dumy Targówka” oraz vouchery do Żylety, które mogli wymienić na koszulki, szaliki i smyczki.

Utracone elektrolity zgodnie z zaleceniami trenera Janusza Strzały uzupełnialiśmy w przyległym do trybun ogródku. Pod parasolami można było skosztować ukochanego, złocistego napoju, bez którego ciężko byłoby się obyć w tak wymagających warunkach pogodowych. Prawdziwą furorę tego dnia zrobiła jednak przygotowana przez mistrza bimbrowego fachu – „Truskawkówka, Duma Targówka”, ewidentnie spełniła wymagania nawet najwybredniejszych smakoszy. Zysk z Picia Dobrej Wódki przerósł nasze oczekiwania – wystarczy powiedzieć, że tego dnia sprzedano 70 pięknie etykietowanych butelek „Truskawkówki”, z których kasa również trafi na wiadomy cel. Zapas białka, tłuszczów i węglowodanów był dostępny na grillu, przy którym nasze piękne Panie sprawnie wydawały znany kibicom w całej Polsce zestaw: gięta, chleb, ogóreczek i sosy.

Cały turniej przebiegał w rewelacyjnej atmosferze, integracji i wspólnym śmiechom nie było końca. Z głośników leciała muzyczka wzmagająca melanżowy nastrój. W międzyczasie uczestnicy turnieju chętnie wtórowali naszemu „spikerowi” intonującemu wiele przyśpiewek. Przy mikrofonie były też występy gościnne, w tym hicior poświęcony słynnej konfiturze, zapodany przez naszą kochaną znajomą z Krewkich Legionistów (Renia, życzymy powrotu do zdrowia po kontuzji podczas dzielnej interwencji bramkarskiej w jednym ze spotkań).

Przy tej okazji serdeczne życzenia wszystkiego najgorszego dla „porządnego obywatela” który dzwonił do tych co zawsze i nagrywał nas z okna, czułe pozdrowienia tyczą się również redakcji pewnego portalu piszącemu o Targówku, który po raz kolejny wtrąca się w nieswoje sprawy. Psy szczekają, karawana jedzie dalej. Targówek jest nasz. Wielkie dzięki dla każdej z przybyłych ekip, za potwierdzenie, że hasło „Cała Legia zawsze razem” to nie puste słowa. My cieszymy się, że jako grupa, mimo różnych przeciwności sprostaliśmy organizacyjnie i liczymy, że wszyscy dobrze się bawiliście.

Dziękujemy sklepowi Żyleta za ufundowanie nagród.
PDW Marcinos, Karaś, Czarek, Baniol, Maro, Wojtek, Batman.
Czekamy na Was w domu! „

turniej3
  • NaStadionie
turniej6
  • NaStadionie
turniej7
  • NaStadionie
turniej 4
  • NaStadionie
turniej 5
  • NaStadionie

Źródło: legionisci.com Foto: Legijny Targówek

Share This