Komisja Dyscyplinarna PZPN wzięła się do roboty, co poskutkowało ukaraniem pięciu klubów: Olimpii Elbląg, Rakowa Częstochowa, GKS Bełchatów, Legii Warszawa oraz Górnika Zabrze. PZPN zyska na tym 21 000 złotych. Raków Częstochowa ukarano dodatkowo jednym meczem z zakazem wyjazdowym.

ZKS Olimpia Elbląg otrzymała 1 000 zł kary za naganne zachowanie kibiców – spowodowanie przerwy w grze – w czasie meczu z OKS Odra Opole, który miał miejsce 14 sierpnia br.

RKS Raków Częstochowa został ukarany jednym zakazem wyjazdowym za wybryki kibiców w czasie trwania meczu z GKS Bełchatów, który odbył się 12 sierpnia br.

GKS Bełchatów otrzymało karę w wysokości 5 000 zł za nieodpowiednie zabezpieczenie meczu z RKS Raków Częstochowa, mającego miejsce 12 sierpnia br.

Legia Warszawa SA dostało karę w wysokości 5 000 zł za niewłaściwe zachowanie kibiców w czasie meczu z Górnikiem Zabrze w rozgrywkach Pucharu Polski, rozegranego 10 sierpnia br. Chodzi tu o wywieszenie transparentu o niewłaściwej treści.

Na Górnik Zabrze narzucono karę 10 000 zł za zachowanie kibiców – za zrzucenie pirotechniki na pole karne i spowodowanie przerwy w grze – w trakcie meczu z Warszawą w czasie gry o Puchar Polski, który odbył się 10 sierpnia br.

Foto: extremesupporters.com Źródło: pzpn.pl

Share This