Atak miał miejsce na północy Francji w Normandii w kościele Saint-Etienne-du-Rouvray. Zakonnica została ranna, a księdzu poderżnięto gardło. Przybyła policja zabiła napastników. Prezydent Francji ogłosił, że był to kolejny atak terrorystyczny uskuteczniony przez Państwo Islamskie.

 

Agencja Reutera upubliczniła informację opartą na policyjnych źródeł, jakoby wszystko wskazywało na to, że księdzu poderżnięto gardło. Drugi zakładnik został ciężko ranny i walczy o życie w szpitalu.

Domniemania o śmierci księdza potwierdziła diecezja, do której należy parafia w Saint-Etienne-du-Rouvray. Ogłosiła ona, że ksiądz Jacques Hamel zmarł w wieku 84 lat, trzy osoby zostały ranne, w tym jedna poważnie.

W czasie trwania mszy, około 10 rano, dwóch napastników wtargnęło do kościoła biorąc pięciu zakładników. „Le Figaro” zrelacjonowało, że mowa tu o księdzu, dwóch siostrach zakonnych oraz dwójce wiernych. Jednej zakonnicy udało się uciec i powiadomić odpowiednie służby o tym, co dzieje się w kościele.

Policja zjawiła się błyskawicznie i otoczyła budynek. Chwilę później rozpoczęła się interwencja, która poskutkowała śmiercią obu napastników. Wydarzenia trwały około 40 minut.

To już kolejne nieprzyjemne w skutkach wydarzenia we Francji. Nie tak dawno, bo 14 lipca w czasie zamachu zginęły 84 osoby.

7049d0f6d26c3ab79e539975dea9fda4
  • NaStadionie
f8c45a3d3c9420d1ea67493d56046742
  • NaStadionie

Źródło + Foto : newsweek.pl , fakt.pl

Share This