Mamy za sobą dwa, niezwykle ciekawe, turnieje kibicowskie – z okazji 70-lecia Górnika Wałbrzych oraz kibiców Widzewa Łódź w Krośniewicach.

Kibice Górnika:

9 lipca odbył się turniej z okazji 70-lecia wałbrzyskiego Górnika na old schoolowym stadionie na Nowym Mieście. Na pewno dopisała pogoda. W turnieju uczestniczyło 14 drużyn (podzielone na 4 grupy), w tym wszystkie sztamy. Swoją drużynę wystawił niezniszczalny Spartakus Jelenia Góra. Imprezę otwarto oprawą „Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz, one przyjdą same” + piro oraz wspólnymi śpiewami. Nasi zgodowicze z Bydgoszczy sprezentowali nam zgodową flagę „Bezapelacyjnie do samego końca”. Podczas turnieju można było się posilić giętą oraz różnymi napojami. Organizatorzy zadbali o nagłośnienie oraz didżeja jak również o pamiątkowe koszulki i inne gadżety. Dodatkowo były konkursy picia piwa, podnoszenie ciężarów czy siłowanie się na rękę. Turniej wygrywa Podzamcze. Innym bonusem było pojawienie się piłkarzy Górnika z którymi zwycięzcy oraz 1 mieszany skład zagrali meczyk. Po turnieju udano się do wynajętego lokalu, gdzie trwała dalsza część integracji. W trakcie imprezy na chwilę przeniesiono się na stadion, gdzie odpalono 70 rac co w ciemnościach dało piorunujący efekt ! Dziękujemy zgodom za obecność i dobrą zabawę.

Kibice Widzewa:

W sobotę, 9 lipca 2016 roku, w Krośniewicach odbył się turniej piłki nożnej zorganizowany przez stowarzyszenie „Integracja”. Głównym wydarzeniem tego dnia był jednak przyjazd piłkarzy Widzewa, którzy rozegrali pokazowy mecz z kibicami na stadionie miejscowego klubu Krośniewianka Krośniewice. W samych zmaganiach piłkarskich udział wzięły fan cluby z Krośniewic, Kutna oraz Łęczycy.

Gra w piłkę była tego dnia dla fanów Widzewa tylko dodatkiem. Jeszcze przed rozpoczęciem turnieju, kibice z wyżej wymienionych miejscowości zebrali się w centrum Krośniewic. Około godziny 9:00 wspólnie ruszyli w pochodzie, witając całe miasto pieśniami chwalącymi swoją ukochaną drużynę. Mimo niesprzyjającej w tym dniu pogody, na stadionie z godziny na godzinę pojawiało się coraz więcej ludzi. Fani czerwono-biało-czerwonych, jak zawsze pamiętali o przybyłych najmłodszych, którzy zostali obdarowani plakatami przedstawiającymi piłkarzy Widzewa (w tym miejscu podziękowania za pomoc w organizacji gadżetów dla OSK „Tylko Widzew”). Dla uczestników turnieju, a także pozostałych kibiców, czekały również gorące przekąski z grilla.

Około godziny 17:00 na miejsce dotarli piłkarze Widzewa. Niektórzy z nas poczuli się z pewnością rozczarowani, gdyż była to drużyna składająca się głównie z juniorów. Po krótkiej rozgrzewce łódzcy piłkarze zmierzyli się w mini-turnieju z drużynami wystawionymi przez kibiców. Zmagania na boisku poprzedziła minuta ciszy dla naszego zmarłego kolegi z FC Łęczyca. Podczas trwania rozgrywek fani RTS-u głośno dopingowali piłkarzy oraz rozkręcali zabawę na trybunach. Sympatycy zgromadzeni pod transparentami „WIDZEWSKIE KROŚNIEWICE” oraz „KUTNO TYLKO WIDZEW” bawili się doskonale. Oczywiście nie mogło zabraknąć pokazu pirotechniki, który brawami nagrodzili wszyscy (oprócz policji) zgromadzeni na stadionie. Po turnieju na murawie odbyły się jeszcze różne sportowe konkursy, w których nagrodami były widzewskie gadżety.

Podsumowując, cała impreza zorganizowana była na bardzo wysokim poziomie. Z pewnością było to bardzo miłe wydarzenie dla mieszkańców Krośniewic i okolic. Fani Widzewa zrzeszeni w fan clubach Krośniewice, Kutno, Łęczyca stworzyli wspaniałą atmosferę na trybunach, pokazując zgromadzonym jedynie małą namiastkę tego, co już niedługo będzie działo się na Piłsudskiego 138. Każdy uczestnik tego wydarzenia nie ma żadnych wątpliwości – Krośniewice są widzewskie!

Źródło: Wałbrzyski Górnik, Kutno Tylko Widzew, widzewtomy.net, arkowcy.pl

Share This