W weekend rozpoczynają się rozgrywki I ligi. Będzie to interesujące wydarzenie pod względem kibicowskim. Najciekawiej będzie na Śląsku, gdzie między sobą zagrają: Górnik Zabrze, Zagłębie Sosnowiec, GKS Tychy oraz GKS Katowice. Oprócz tego, drużyny te będą wyjeżdżać na mecze z Podbeskidziem.

Do zabezpieczenia w Ekstraklasie pozostają mecze Ruchu Chorzów i Piasta Gliwice. Sezon te będzie bardzo trudny dla policji, do zabezpieczenia bowiem będą mieli bardzo wiele meczów. Nie pomogło też powstanie nowej koalicji.

Mamy tu całą masę ekip, które przy każdej okazji skaczą sobie do gardeł, a policja będzie musiała zabezpieczyć te “imprezy”. W zeszłym sezonie w samym województwie śląskim na zabezpieczanie meczy wydano 4 miliony złotych. Tym razem koszty będą jeszcze wyższe.

Śląska policja próbuje dać do myślenia podając liczby: w poprzednim sezonie zabezpieczenia wymagało aż 200 spotkań z czego 44 zakwalifikowano jako mecze podwyższonego ryzyka. Brało w tym udział około 30 tysięcy funkcjonariuszy.

Dla policji nadchodzący sezon będzie trudny, dla kibiców – fascynujący. Nowoczesne stadiony w Zabrzu i Tychach, klimatyczne w Katowicach i Sosnowcu. Liczymy też na to, że poza Śląskiem będą chciały się wykazać: Chrobry, Miedź oraz Stal Mielec.

Źródło: ExtremeSupporters.com

Share This