Po wydarzeniach na dworcu w Tychach funkcjonariusz Policji usłyszał wyrok 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu i 10 tysięcy złotych odszkodowania dla kibica GKS-u

– „Obawiam się, że odbije się to na bezpieczeństwie obywateli. Jeśli policjant, który wychodzi na ulicę, by bronić ładu i porządku prawnego, nie będzie mógł korzystać ze środków przymusu wobec tych, którzy łamią prawo, to bezpieczeństwo może być narażone  – tak wyrok na łamach portalu wp.pl skomentował Rafał Jankowski ze związku zawodowego policjantów w Katowicach.”

Cała sprawa dotyczy zdarzenia po meczu GKS’u Tychy z Cracovią, gdzie jeden z Tyskich kibiców został postrzelony z broni gładkolufowej przez jednego z Policjantów. Kiedy na dworzec dotarła grupa około 200 kibiców przyjezdnych to czekały na nich oddziały uzbrojonej psiarni co spotkało się z odpowiednimi przyśpiewkami i okrzykami na ich temat. Następnie zagazowano pociąg, kibice się rozbiegli po peronie i wtedy zaczęła się ” strzelanina „. Pozytywnym aspektem podczas procesu jest to, że sąd nie uznał opinii biegłego, który twierdził, że policjant nie ponosi odpowiedzialności za tor lotu przybitki.

źródło: ExtremeSupporters, Kibole.pl, StadionowiOprawcy.net

Share This