Grupa imigrantów z Bliskiego Wschodu, która została wydalona z Norwegii, dotarła do rosyjskiego Murmańska, gdzie w jednym z nocnych klubów zaczęła napastować młode obywatelki Rosji. Bardzo szybko przekonali się jednak, że nie znajdują się już na terenie UE.

Muzułmanie udali się do jednego z rosyjskich klubów nocnych w pobliżu norweskiej granicy. Nie wiedzieli jednak z jakiej porywczości słyną Rosjanie i jaka jest ich mentalność, która bądź, co bądź, bardzo różni się od tej Zachodniej.

W awanturze, do której doszło, ucierpiało kilkudziesięciu Muzułmanów. Zostali dosyć konkretnie obici i przegonieni. Rosyjscy stróże prawa nie chcieli rozmawiać o zajściu. W odróżnieniu od lokalnej społeczności, która bardzo szybko rozpowszechniła informacje na ten temat na portalach społecznościowych.

Wszystko zaczęło się od wydalenia przez Norwegię grupy około 50 Muzułmanów za ich niewłaściwe zachowanie. Kazano im powrócić do swojego kraju tą samą drogą, którą przybyli – przez Rosję.

Rosjanie nie lubią się dzielić

Kimże byliby imigranci, gdyby nie chcieli się pobawić w jakimś klubie obmacując przebywające w nim kobiety? Nieświadomi tego, gdzie się znaleźli trafili do Murmańska i tamtejszego klubu Gandvik.

Jak się bardzo szybko okazało, społeczność Murmańska nie przyswoiła sobie jeszcze sposobu myślenia współczesnej Europy, a co za tym idzie – zachowania, które w Europie uchodzą Muzułmanom płazem nie pozostaną bez echa w Rosji.

Według relacji lokalnej społeczności, mężczyźni pochodzenia arabskiego, gdy tylko zorientowali się, że są w tarapatach zaczęli uciekać i ukrywać się przez rozwścieczonymi Rosjanami. Ci ich jednak dopadli i grzecznie poinformowali, kto tu rządzi.

Na miejsce zdarzenia przybyła bardzo liczna grupa policjantów. Gdyby nie oni, ten wieczorek zapoznawczy między Rosjanami a Muzułmanami, dla tych drugich skończyłby się o wiele gorzej.

Poszkodowani zostali porozwożeni po szpitalach w całym regionie. Wszyscy przeżyli i na pewno na długo zapamiętają tę przygodę. Oby przy okazji wyciągnęli z niej odpowiednie wnioski.

Foto: www.polishexpress.co.uk

Share This