Większość warszawiaków postanowiła wyruszyć na miejsce taką drogą, by chociaż przez chwilę móc odpocząć na jednej z plaż nad Adriatykiem. Czas i miejsce zbiórki zostały ustalone na wtorek w Medziugorie, skąd wszyscy razem mieli wyruszyć na stadion Zrinjskiego. Nie wszystkim jednak udało się dotrzeć. Pierwszą przeszkodą okazali się chorwaccy celnicy. Następnie grupa 18 osób z jednego z busów została cofnięta przez Bośnię, ponieważ rzekomo ciążył na nich roczny zakaz wjazdu do tego kraju.

Do wcześniej ustalonego miejsca dotarli jedynie ci, którzy przekroczyli granicę dzień wcześniej. Mieli oni okazję spędzić trochę czasu nad wodospadem Kravica i Mostar. Upał w dniu meczu był nieziemski. Obecni szacują, że było, co najmniej 37 stopni w cieniu.

Stadion Zrinjskiego jest bardzo przestarzały jak na współczesne realia. W Bośni jednak obiekt w takim stanie nie robi na nikim większego wrażenia. Przecież sama UEFA nie widziała przeciwwskazań do odbycia się tam meczu eliminacyjnego do Champions League. Były też zastrzeżenia: gospodarze musieli postarać się o tymczasową, elektryczną tablicę świetlną, część trybun musiała zostać wyłączona, bo znajdują się na nich jedynie miejsca stojące. Był to powód, dla którego młyn gospodarzy został przeniesiony. Przez cały mecz obie ekipy nie miały ze sobą ani kontaktu wzrokowego, ani “wokalnego”.

Wejście gości na ich sektor przebiegło sprawnie. Kontrola była drobiazgowa, nie aż tak jak w Krakowie, ale zabierano do dypozytu zapalniczki oraz napoje, których na stadionie nie można było kupić. Depozytem był plastikowy “baniak”, który po meczu kibice zastali wywrócony. Gospodarze w trakcie trwania meczu mogli kupić zimne piwo, natomiast goście mieli do dyspozycji dwa kraniki z wodą. Kibicom Legii nie brak poczucia humoru, dlatego żartowali, że jeszcze przed meczem wisiała nad nimi kartka “woda niezdatna do picia”. Jednak dobrze, że otrzymali chociaż kraniki, które pomogły im się schłodzić i choć odrobinę ugasić pragnienie w upał jaki wtedy panował.

Frekwencja: 4500

Kibiców gości: 290

Flagi gości: 5

Obszerniejszą relację znajdziecie na stronie legionisci.com.

Źródło: legionisci.com

Share This