Według policyjnych statystyk w czasie trwania Przystanku Woodstock doszło do 220 przestępstw.

Jak czytamy na stronie kibole.pl: „Cały ten Przystanek jest jednym wielkim przestępstwem przeciwko Polsce (…).” Według autora tekstu, muzyka grana na Woodstocku powstała w Moskwie, by przyczynić się do upadku kultury Zachodu. Podobnie jak moda, ekologia „i inne zboczenia”.

W poniedziałek rano oficjalnie zostało zakończone zabezpieczenie XXII edycji Woodstocku. Inspektor Krzysztof Sidorowicz poinformował, że na tegorocznym Przystanku Woodstock doszło do 220 przestępstw. W 2015 roku było ich 174.

Były to:

136 przypadków związanych z posiadaniem środków odurzających,

58 kradzieży, głównie dokumentów oraz pieniędzy z namiotów,

1 naruszenie nietykalności cielesnej,

1 wypadek drogowy,

3 kierujących pod wpływem alkoholu,

2 kierujących pomimo zakazu prowadzenia pojazdów,

2 powiadomienia o gwałtach,

4 obrażenia policjanta na służbie,

4 kradzieże pojazdów,

1 rozbój,

1 kradzież telefonu,

2 uszkodzenia mienia,

1 przywłaszczenie,

1 pobicie policjanta,

3 użycia rac.

Odnotowanych zostało 256 wykroczeń, 232 z nich zakończyły się mandatem. W sprawie 24 osób został wystosowany do Sądu wniosek o ukaranie. Mówi się tu głównie o spożywaniu alkoholu w miejscach publicznych, zaśmiecanie, posługiwanie się słowami niecenzuralnymi, nieobyczajność, kradzieże, przewinienia drogowe oraz zakłócanie ładu i porządku. Zatrzymanych zostało 94 osób.

W trakcie tegorocznego Przystanku Woodstock Kostrzyn nad Odrą odwiedziło około 280 tysięcy ludzi. Niektórzy dotarli na miejsce pociągami (303 pociągi; w tym 53 specjalne i 104 międzynarodowe). Szacuje się, że przyjechało nimi 75 766 osób, odjechało tym środkiem transportu 65 650 osób. W Kostrzynie odnotowano około 70 tysięcy pojazdów.

Źródło: policja.pl, kibole.pl, en.wikipedia.org

Share This