Czas oderwać się choć na chwilę od bieżących wydarzeń związanych z wyczynami kibiców Legii i zająć się tym, co dzieje się na naszym podwórku. W ostatnim tygodniu rozegrano, między innymi, mecze derbowe w Łodzi i w Rzeszowie. Kibice Widzewa nie weszli na stadion, za to kilkuset fanatyków RTS-u zaznaczyło swoją obecność w centrum miasta. Kibice Zagłębia Lubin po ostatniej pirotechnicznej oprawie prawdopodobnie doczekają się zamknięcia stadionu, poza tym nie pojadą do Kielc i Gdańska.

Kibice Lechii ze wsparciem Śląska w bardzo dobrej liczbie pojawili się w Lubinie. Ruch w około 2200 osób zawitał w Gliwicach na mecz z Piastem. Stomil odwiedził Górnik, pierwszy raz oficjalnie ze wsparciem Lechii. Kibice Podbeskidzia w zadowalającej liczbie pojechali do Tych wspierać swoich. GKS natomiast zajął się protestem przeciwko kierownikowi ds. bezpieczeństwa. Pod katowickim Spodkiem walkę toczyli kibice kilku klubów, m. in. GKS Katowice, Górnika, JKS Jarosław, przeciwko 200 osobom z Ruchu.

Ekstraklasa:

Piast Gliwice – Ruch Chorzów (2200)
W pierwotnej wersji pojawiło się 1000 biletów dla kibiców Ruchu, jednak, gdy rozeszły się błyskawicznie, działacze z Gliwic dorzucili kolejny tysiąc. Goście przywieźli ze sobą kilkanaście flag. Dopingowali głośno. Kibice Piasta dopisali, również prowadzili dobry doping.

Zagłębie Lubin – Lechia Gdańsk (850)
Gdańszczanie przyjechali w 351 osób. Wspierali ich fanatycy Czarnych Słupsk oraz Śląska – 500 osób. Goście zaprezentowali dwie flagi, gospodarze malowaną sektorówkę z hasłem „kontrabanda” i transparent „Jak nie drzwiami to oknami – nie wygracie z ultrasami”. Pirotechnika była bardzo skromna.

Pogoń Szczecin – Legia Warszawa (450)
Legioniści pojawili się w Szczecinie w 450 osób. Przyjechali specjalnym pociągiem. Zabrali ze sobą osiem flag. Pogoń miała zdecydowanie lepszą frekwencję.

Cracovia – Wisła Płock (180)
Przyjezdnych wpierali ludzie z Hutnika Kraków (80). Wywiesili cztery flagi.

Termalika Nieciecza – Jagiellonia Białystok (170)
Ludzi z Białegostoku chyba zniechęciła odległość, bo nie wykorzystali przyznanej im puli biletów. Wywiesili tylko dwie flagi.

Korona Kielce – Śląsk Wrocław (156)
Koroniarze nadal protestują – w dalszym ciągu nie wystawiają młyna. Wrocławianie wywiesili jedną flagę oraz płótno przyjaciół z Czech. Ze stadionu zniknęli po pierwszej połowie niezadowoleni z wyniku meczu, który ostatecznie wygrali.

Lech Poznań – Wisła Kraków (150)
Poznaniacy zaprezentowali transparent dedykowany ich zmarłemu bratu po szalu „Ś.P. Damian Dardas – Był zawsze gotowy, był zawsze zwycięski”. Ponadto mieli race w kształcie krzyża. Wiślaków było niewielu z flagą „Wisła Sharks”.

Górnik Łęczna – Arka Gdynia
Fani Górnika bojkotują mecze, dołączyli do nich arkowcy, którzy nie zorganizowali wyjazdu.

I liga:

GKS Tychy – Podbeskidzie Bielsko-Biała (446)
Kibice GKS-u skandowali „pozdrowienia” dla kierownika ds. bezpieczeństwa. Fani Podbeskidzia mają za sobą dobry wyjazd, zabrali ze sobą dwie flagi.

Górnik Zabrze – Stomil Olsztyn (350)
Stomilowcy zawitali w Zabrzu w 220 osób wraz z kibicami Wisły Płock (30), Lechii Gdańsk (30), Polonii Bydgoszcz (28) i Hutnika Kraków (23). Wielu z nich zostało pod stadionem. Goście wywiesili dziewięć flag.

Sandecja Nowy Sącz – GKS Katowice (216)
Kibice z Katowic chcieli zwiększenia ilości biletów z 216 na 400, jednak bezskutecznie, między innymi dlatego porządnie oflagowali swój sektor. Sandecja się zmobilizowała i przygotowała sektorówkę wraz z racami i transparentem „Klub Sportowy, który chlubą miasta zawsze”.

Niższe ligi:

ŁKS Łódź – Widzew Łódź
Derby bez kibiców Widzewa, którzy w ten dzień spotkali się pod urzędem miasta. Już wcześniej policja wnioskowała o to, by nie wpuszczać fanów RTS-u na trybuny. Początkowo chcieli oni obejrzeć mecz na telebimie, ale zrezygnowano z tego pomysłu na rzecz pojawienia się pod urzędem miasta, gdzie doszło do niewielkich potyczek z policją. Gospodarze zabłysnęli sektorówką zgodową z Zawiszą i kilkudziesięcioma racami. Ponadto pokazali sektorówkę zadedykowaną nowym układom RTS-u z kibicami wiszącymi na szubienicach i napisem „Przeciwko kuRE..im układom”.

Siarka Tarnobrzeg – GKS Bełchatów (292)
Fanów Bełchatowa wspierali kibice Wisły Sandomierz – 90 osób. Oflagowali swój sektor i zaprezentowali oprawę „Fanatyczna eskapada”, do tego pirotechnika i sektorówka.

Karpaty Krosno – Motor Lublin (170)
Goście wraz z fanami Górnika Łęczna – 25 osób, oraz Śląska – 10 osób, łącznie 170 osób pojechali kibicować, jednak policja nie wpuściła ich na stadion.

Legionovia Legionowo – Stal Stalowa Wola (100)
Gości wspierali kibice Polonii Przemyśl (13), Łady Biłgoraj (3) i Sokoła Nisko. Niestety, mecz oglądali zza ogrodzenia, a po pierwszej połowie udali się w drogę powrotną.

Kryształ Werbkowice – Hetman Zamość (100)

Lublinianka Lublin – Chełmianka Chełm (55)
Przyjezdni z jedną flagą i dziesięcioosobowym wsparciem kibiców Motoru.

Puszcza Niepołomice – Olimpia Elbląg (8)

Stal Rzeszów – JKS Jarosław (7)
Goście planowali wybrać się do Rzeszowa, ale ostatecznie zdecydowali się pojechać pod Spodek, gdzie czekały ich mocniejsze emocje. Na drugą połowę zdążyło jedynie siedem osób. Młyn gospodarzy niemal pusty.

Źródło: legionisci.com
Foto: legionisci.com

Share This