O awansie naszej reprezentacji do 1/8 finału zadecyduje mecz z Ukrainą. Ukraińcy są już bez szans na wyjście z grupy, ale ich kibice nadal pozostali na terytorium Francji i wyczekują wtorkowego spotkania z Polską. Ten mecz budzi wiele obaw u organizatorów Euro oraz policji. Został on zakwalifikowany do grona pięciu meczy największego ryzyka pod względem chuligańskim podczas tegorocznego Euro. Przypisano mu bowiem trzeci stopień zagrożenia i będzie objęty szczególną ochroną przez służby bezpieczeństwa. 

Na wybór takich, a nie innych spotkań miało wpływ wiele czynników: historia spotkań międzynarodowych z udziałem danej reprezentacji, ewolucja zachowań kibiców, szacowane rozmiary grup kibiców dengo kraju obecnych na mistrzostwach oraz relacje jakie panują pomiędzy państwami, których drużyny się spotykają.

Oddziały francuskiej prewencji, śmigłowiec, oddziały konne, policyjne psy i armatki wodne, masowe kontrole trzeźwości – tak będzie wyglądało zabezpieczenie przed wtorkowym meczem. Skąd więc taka mobilizacja policji ? Polacy z Ukraińcami nie darzą się sympatią, mają wrogie nastawienie do siebie ze względu na wydarzenia historyczne i może dojść do brutalnych starć obu grup kibiców. Polscy kibice dali już popis na tegorocznych mistrzostwach obijając Francuzów, Anglików i Rosjan, więc nie wykluczone, że teraz przyjdzie kolej na Ukraińców.

Warto też wspomnieć, że przed meczem Polski z Niemcami, francuska Policja bardzo czujnie kontrolowała granice państwa nie wpuszczając na teren kraju podejrzanych kibiców. Jeżeli ktoś figurował już w bazie danych osób, które w przeszłości stosowały przemoc podczas wydarzeń sportowych otrzymywał pisemny zakaz wjazdu na teren Francji. Możemy się spodziewać, że przed meczem z Ukraińcami taka sytuacja również będzie miała miejsce.

PIŁKA NOŻNA DLA KIBICÓW ! Łowcy pedofilii ekipa Orel Butchers zobacz TUTAJ

PIŁKA NOŻNA DLA KIBICÓW ! 

pały
  • NaStadionie
stal sanok flaga
  • NaStadionie

 

Źródło: ultrasliberi.hu, de-colonizer.org, theguardian.com

Share This