W zwiastunie filmu „Imperium” Daniela Ragussisa pojawiają się polskie flagi w trakcie marszu neonazistów. Film jeszcze nie pojawił się w kinach, a już wywołał oburzenie Polaków. W obrazie filmowym opowiadającym o infiltracji środowisk neonazistowskich główną rolę zagrał Daniel Radcliffe, znany z roli Harry’ego Pottera.

„Imperium” to film oparty na faktach, w którym główny bohater – agent FBI, infiltruje środowiska nazistowskie. Co w takim razie wywołało sprzeciw Polaków? Wykorzystanie przez twórców ujęć, najprawdopodobniej z Marszu Niepodległości, by zilustrować marsz neonazistów. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że w tych scenach pojawia się ogrom polskich flag. Podsumowując: neonaziści używają naszych flag i przemierzają ulice Warszawy.

Zobaczcie sami, fragment, o którym mowa zaczyna się w 1:09 minucie:

Internauci nie chcą pozwolić na bezkarność twórców. Społeczność wykop.pl apeluje do wszystkich o przeprowadzenie akcji mailingowej. Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Reduta Dobrego Imienia zostaną w ten sposób poinformowane o całym zdarzeniu i będą mogły zainterweniować.

Share This