W czasie sobotniego meczu Reprezentacji Polski Arkadiusz Milik zerwał więzadło w kolanie. Wczoraj piłkarz poleciał do Rzymu, gdzie miał przejść operację. Jego przerwa w grze niewątpliwie potrwa kilka miesięcy. Milik nie krył łez.

Zawodnik jest już po operacji. Zabieg został przeprowadzony dzisiaj (10.10.16) w rzymskiej klinice Villa Suart.

Jak poinformowało biuro prasowe Napoli – operacja trwała 40 minut i zakończyła się sukcesem. Arkadiusz Milik pozostanie jednak w szpitalu do czwartku, a od przyszłego tygodnia czeka go rehabilitacja. Nie wiadomo jeszcze, kiedy zawodnik będzie mógł wrócić na boisko. Lekarz, który prowadził operację piłkarza, prof. Paolo Mariani, powiedział, że przy optymistycznym założeniu będą to cztery miesiące, przy pesymistycznym – nawet pół roku.

Przypomnijmy, Arkadiusz Milik doznał urazu w I połowie sobotniego meczu 2. kolejki eliminacji MŚ 2018 z Danią. Zawodnik sezon rozpoczął bardzo dobrze – w pierwszych dziewięciu meczach w drużynie Napoli strzelił siedem goli i zaliczył jedna asystę.

Przez kontuzję piłkarz na pewno opuści trzy mecze el. MŚ: z Armenią (11.10), Rumunią (11.11) oraz Czarnogórą (26.03). Spotkanie w meczu rewanżowym z Rumunią (10.06) stoi jeszcze pod znakiem zapytania. Niestety, prawdopodobnie Milik nie zagra też w MME 2017, które w czerwcu 2017 odbędą się w Polsce.

Kto zastąpi Arkadiusza Milika?

Odkąd Adam Nawałka prowadzi Reprezentację Polski, Milik nie zagrał tylko w trzech meczach. Dwóch na początku kariery Nawałki oraz ostatnim el. Euro 2016 z Irlandią, kiedy doznał kontuzji.

Zawodnik w drużynie narodowej ma na swoim koncie 11 goli, 12 asyst w 32 występach z czego 10 trafień i wszystkie asysty zaliczył w 27 występach za czasów Nawałki. Większą ilość bramek ma na koncie tylko Robert Lewandowski.

Duet Lewandowski-Milik to najlepsza kombinacja jaką mógł wdrożyć w życie Nawałka. Machina do zdobywania bramek okazała się strzałem w dziesiątkę, ale kto teraz zastąpi Milika?

Źródło: sportowefakty.wp.pl, onet.pl
Foto: Newspix / MICHAŁ CHWIEDUK / FOKUSMEDIA

Share This