Rozgrywki ligowe trwają w najlepsze. Coraz ciekawiej dzieje się również na trybunach. W weekend mogliśmy obejrzeć kilka interesujących opraw, nie obyło się także bez podchodów niektórych ekip, które chciały udowodnić innym, co to męstwo. Póki co doszło do spotkania Widzewa i Elany z Petrą oraz nieprzypadkowego Zawiszy z KKS Kalisz. Tym razem na duży plus Widzew-Elana i Zawisza.

Ciekawe oprawy można było zaobserwować, między innymi, w Warszawie, gdzie na sektorze gości na Konwiktorskiej mogła w końcu zasiąść Legia. Na Łazienkowskiej dobrze zaprezentowała się Arka. Kibice z Białegostoku też obejrzeli interesującą oprawę.

Zapraszamy do podsumowania!

Termalica Nieciecza – Lech Poznań 0:0, 4595 widzów, 450 gości

Relacja kibiców Kolejorza:
Do Niecieczy dotarło około 450 osób. Głównie kibice Kolejorza, Cracovii, KSZO i ŁKS-u. PO drodze nie obyło się bez problemów z policją, jednak nie miało to większego znaczenia. Miało się przecież odbyć spotkanie dwóch mocnych koalicji! Niestety, jak się później okazało – do niczego nie doszło. Relacje z tego dnia są różne. Nowa koalicja mówi swoje, koalicja na czele z LPH milczy. W Internecie znalazło się parę słów na ten temat, które bardzo różnią się od wersji W-R-W-E.

Zagłębie Lubin – Górnik Łęczna, 0:0, 5212 widzów, 0 gości
Nieciekawy mecz w Lubinie bez udziału gości. Kibice Górnika skrupulatnie bojkotują mecze swojej drużyny.

Śląska Wrocław – Wisła Płock, 6679 widzów, 158 gości
Kibice z Płocka na długo zapamiętają ten wyjazd. Przede wszystkim przez przypadkowe spotkanie z Widzewem i Elaną. Pomimo tego, że mieli przewagę liczebną, po około dwóch minutach uznali wyższość Widzewa i Elany. Zwycięzcy tego spotkania uważają, że przeciwnicy nie mają się czego wstydzić. Ostatecznie na sektorze gości pojawiło się 158 osób.
Kibice z Widzewa natknęli się na Nafciarzy, bo również wybierali się do Wrocławia, żeby zrekompensować sobie atak Lechii i Śląska na ich ekipę wyjazdową, która zmierzała do Lubawy. Śląsk twierdzi, że Widzew zapowiedział, że wjedzie pod stadion. Mieli czekać pod miastem aż kibice Śląska się zbiorą na wspólne „rozmowy”. Niestety do niczego nie doszło.

Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk, 0:1, 17100 widzów, 487 gości
W Białymstoku bardzo dobra frekwencja. Na sektorze gości Lechia zaprezentowała zdecydowanie najlepszą oprawę ze wszystkich drużyn w tym sezonie. Ekipa gości była liczniejsza od Arkowców, którzy zasiadali na trybunach przed Lechią.
Pirotechnika była po obu stronach. Zdecydowanie więcej u Jagiellonii, która ponadto przygotowała duży transparent i sreberka na całej trybunie za bramką.

Legia Warszawa – Arka Gdynia, 1:3, 16529 widzów, 973 gości
Dobry wyjazd Arki do stolicy. W sektorze gości niemal tysiąc osób. Arka z małym wsparciem Polonii Bytom, Cracovii i Lecha. Liczba gwizdów i bluzgów sugeruje, że nadal darzą się sympatią. Można było poczuć atmosferę najlepszych lat rywalizacji obu ekip. Warszawiacy nie szczędzili też swojej drużyny. Uznali, że porażka 1:3 jest dla nich hańbą.
Po rozpoczęciu drugiej połowy Arka zaprezentowała oprawę, na którą wszedł duży trans, flagi i piro.

Cracovia Kraków – Ruch Chorzów, 1:1, 0 widzów, 0 kibiców
Puste trybuny to kara dla Cracovii za zachowanie kibiców. Jedyny doping na jaki mogła liczyć Cracovia, mógł poprowadzić tylko właściciel klubu, Janusz Filipiak.

Piast Gliwice – Pogoń Szczecin, 0:2, 4296 widzów, 160 gości
Kibice Pogoni stawili się w 160 osób w sektorze gości w Gliwicach. Wywiesili transparent, który miał upamiętnić tragicznie zmarłego brata po szalu. Nie dopingowali przez całą pierwszą połowę.

Korona Kielce – Wisła Kraków, 6754 widzów, 150 gości
Kibice Wisły zdecydowanie lepiej zaprezentowali się w czasie poprzedniego wyjazdu do Kielc. W klatce wywieszono flagę Wisła Sharks. Ekipa Korony nadal nie prowadzi dopingu na meczach u siebie.

I liga
Bez większych emocji. Najlepszym wyjazdem okazał się ten kibiców GKS-u Katowice do Olsztyna. Na trybunach zasiadło ich 354. 10 osób z różnych względów nie zagościło na stadionie. W czasie meczu mogli liczyć na wsparcie 41 osób z Górnika Zabrze i 10 z Banika Ostrava.

Ekipa GKS Tychy w Kluczborku pojawiła się w liczbie 200 osób. Kibice Stali Mielec zostali zbanowani za wyjazd do Zabrza, dlatego otrzymali zero wyjazdowe za mecz w Grudziądzu. W Zabrzu stawiło się 28 kibiców Pogoni Siedlce (w tym 3 z Wisły Puławy). Kilkudziesięciu fanatyków Sandecji zjawiło się w Sosnowcu. U gospodarzy niezwykle mała frekwencja. Wywieszono trans skierowany do wojewody, który odnosił się do jego specyficznego pomysłu zamknięcia sektora gości w Katowicach.

Warto też wspomnieć o kibicach z Bielska-Białej, którzy wybrali się na turystyczną wycieczkę i w kilkanaście osób zasiedli na trybunach w Głogowie.

II liga
Najciekawszym spotkaniem okazało się to Polonii Warszawy z Olimpią Elbląg. Kibice Polonii załatwili u władz klubu wejście na sektor klubu ekipie Legii. Pojawili się oni w około 130 osób. Fanów Olimpii było niewielu ponad 100. Strony bardzo często „rozmawiały” w bardzo uprzejmy sposób. Polonia wykazała się oprawą w towarzystwie pirotechniki, spaliła też dywan ze skrojonych flag Legii.

Kibice GKS Bełchatów mieli przygody w czasie powrotu. Ustawiły się na nich FC Widzewa. Jednak, gdy kibice z Bełchatowa zaczęli do nich wychodzić, ci już nie byli tak skorzy do potyczki. Na ekipę KKS Kalisz czekali ludzie z Zawiszy Bydgoszcz. Nie wszyscy Cebulorze byli zainteresowani rozmowami, ci którzy się ich podjęli nie będą miło ich wspominać.

Fani Radomiaka w 60 osób zjawiło się na meczu w Katowicach z Rozwojem. ROW Rybnik stawił się w Zambrowie w 16 osób. Trzech fanatyków Warty Poznań pojechało na mecz do Opola.

Niższe ligi
Kibiców KKS Kalisz po powrocie z Trójmiasta czekały wyjazdowe atrakcje. Fani Zawiszy Bydgoszcz, w 80 osób, czekali na nich, by „porozmawiać”. Kakaesiacy jednak nie byli skłonni do rozmów i tylko część z nich się zgodziła. Oczywiście w tym nierównym starciu wygrała ekipa Zawiszy.

Mecz w Krośnie z OKS skusił 140 osób ze Stali Sanok. 20-stu z nich to kibice Resovii Rzeszów, których w czasie powrotu próbuje dorwać ekipa Karpat Krosno. Zwycięstwo zaliczyli goście.

Kibice Odry Wodzisław zaprezentowali na wyjeździe do Czyżowic bardzo ciekawą oprawę. W Łowiczu całkiem niezła frekwencja fanów Widzewa, którzy też chcieli zabłysnąć oprawą. Zadbali o nią również fanatycy JKS Jarosław w czasie spotkania z KSZO Ostrowiec.

Źródła: legionisci.com, arkowcy.pl, pyrusy.pl, Monika Wantoła,

 

Share This